خودکشی یک زندانی بی دفاع در اثر شکنجه های طاقت فرسا و شرایط غیر انسانی

منتشرشده: ژوئن 24, 2011 در news

بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران«در اثر شکنجه ها و وفشارهای طاقت فرسا یکی از زندانیان سلولهای انفرادی بند 1 زندان گوهردشت کرج اقدام به خودکشی نمود که منجر به مرگ وی گردید.


روز پنجشنبه 2 تیر ماه زندانی نادر رمضانی حدودا 26 ساله بدلیل شکنجه های وحشیانه و شرایط طاقت فرسا در سلولهای انفرادی بند1 شکنجه گاه زندان گوهردشت کرج اقدام به خودکشی نمود و مدتی بعد جان سپرد.چند روز پیش از این زندانی نادر رمضانی را از بند عمومی به اطلاعات زندان گوهردشت منتقل کردند در آنجا فرجی نژاد رئیس اطلاعات زندان و از شکنجه گران شناخته شده برای مدت طولانی با باتونهای برقی وی را مورد شکنجه های وحشیانه قرار داد. شکنجه ها بحدی شدید بود که بدن او خون آلود و کبود شده بود.

پس از آن او را به سلولهای انفرادی بند 1 شکنجه گاه زندان گوهردشت کرج منتقل کردند. در آنجا افسر پاسدار میرزا آقایی همراه با پاسداربندها یوسفی،زنگنه و گودرز او را به اتاق شکنجه که در زیر آشپزخانه بند و فاقد دوربینهای مداربسته می باشد بردند و مدت طولانی وی را شکنجه کردند. پاسداربندها ضربات را به نقاطی از بدن او وارد می کردند که پیش از این در اثر شکنجه فرجی نژاد آسیب دیده بود.پاسداربندهای فوق الذکر از شکنجه گران و جلادان این شکنجه گاه هستند و در اثر شکنجه های قرون وسطایی آنها تا به حال تعدادی از زندانیان به قتل رسانده شدند و یا دچار معلولیت جسمی شدند.

زندانی نادر رمضانی برای پایان دادن به این شرایط طاقت فرسا و رهایی یافتن از شکنجه های قرون وسطایی دست به خودکشی زد که منجر به مرگ وی گردید.

از اوایل سال جاری با انتصاب مردانی به عنوان رئیس زندان ،خادم معاون زندان و بودن شکنجه گردیگری به نام فرجی نژاد شرایط غیر قابل تحملی برای زندانیان ایجاد شده است از جمله اقدامات این جنایتکاران علیه بشریت ؛انتقال طولانی مدت به سلولهای انفرادی، شکنجه های وحشیانه،ایجاد درگیری خونین باندهای مافیایی زندان با زندانیان که به نحو غیر قابل تصوری شدت یافته است.این سه فرد جنایتکار علیه بشریت (مردانی ،خادم و فرجی نژاد) زندان را ملک خصوصی و زندانیان را جزء اموال خصوصی خود می پندارند و هر جنایت ، دنائت و رذالتی را علیه زندانیان بی دفاع و اسیر روا می دارند.

انتصابات فوق و تشدید غیر قابل تصور جنایتها در زندان برای پیش برد سیاست سرکوبگرانه و ضدبشری تعیین شده توسط ولی فقیه علی خامنه ای در زندانها می باشد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی درایران،شکنجه های قرون وسطایی وایجاد شرایط طاقت فرسا در شکنجه گاه ها که هر از چند گاهی باعث مرگ و یا خودکشی زندانیان بی دفاع می شود را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر خواهان اعزام سریع گزارشگر ویژه سازمان ملل به ایران برای تحقیق و تهیۀ گزارش از زندانها و شکنجه گاه های ولی فقیه علی خامنه ای و ارائه آن به سازمان ملل جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.

فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران

03 تیر 1390 برابر با 24 ژون 2011

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

گزارشگران ویژه شکنجه سازمان ملل متحد

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s